Göz Sağlığı

Göz Nedir ?

Göz Nedir ?
Göz Nedir ?

Göz Nedir ?

Gözle, bir kişinin ne gördüğünü – nasıl hissettiğini söyleyebiliriz.

Göz, etrafınızdaki nesneleri algılayan beynin bir parçasıdır. Bilgiyi renk ve şekil yoluyla işleyebilir. Ses sinyalleri de dahil olmak üzere görme, dokunma ve sesle çalışır.

– Gözler bilgiyi nasıl işler?

İlgili Makaleler

– Gözün önündekini ve arkasındakini tanıma yeteneği

Bölüm düzenlemesi:

Görebilen tek hayvanın insan olduğunu her zaman biliyorduk. Ama optik sinir tam olarak nedir? O nasıl çalışır? Bu nedenle gözün ne anlama geldiğini anlamak önemlidir.

Optik sinir, yaklaşık 8-10 aksondan oluşan bir retina lifleri demetidir. Gözün arkası boyunca uzanır ve normalde iki gözünüzü sokacağınız yerden geçer. Bu pasaja girdikten sonra 90 derece döner ve her iki gözden dışarı akar ve ters bir ‘T’ şekli -bizim optik yolumuz- oluşturur. Çevremizi tam olarak bu şekilde algılarız – ileriye bakarız ve geriye bakarak örneğin birinin bizi takip edip etmediğini belirleyebiliriz.

Gözün Bölümleri

Bu bölüm, çalışmalarını geliştirmek için bir araç olarak göz takibi için bir niş bulanlara adanmıştır. Göz izleme kavramı 1960’larda optik cihazlarda kullanılmaya başlandı. 1980’lerde NASA ve NASA’nın Jet Propulsion Laboratuvarı tarafından daha da geliştirildi ve şu anda tüm dünyadaki araştırmacılar tarafından giderek daha fazla kullanılıyor.

Giriş, uygulamalara, kullanım durumlarına ve farklı alanlardan örneklere odaklanarak göz izlemenin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir açıklama sağlayacaktır.

Göz kullanarak, sitenin içeriğinin insanların ne okuduğunu görebilirsiniz. İnsanların ne okuduğunu görerek, ilgilerinin içeriğinizle ilgilenip ilgilenmediğini anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu