Göz Sağlığı

Körlük – Görme Engeli

Körlük
Körlük

Körlük ve Görme Engeli

 

“Körlük”, gözünüz nedeniyle bir şeyi görememenizdir. Bu duruma “gece körlüğü” adı verilen bir hastalık neden olur.

Özelliğin, kullanımının arama motorlarında görülebilmesi için bölümün başlığında olması gerekir.

İlgili Makaleler

Körlük, vücudun farklı kısımlarını etkileyen bir durumdur, ancak çoğu zaman önlenebilir veya tedavi edilebilir. Sırf kendi gözünüz yüzünden olayları olduğu gibi göremediğiniz bir durumdur.

İlk fark ettiğimiz şey bilgi eksikliği ve aşırı görsel eksiklik. Bu iki şey birlikte kör insanlara bir sonraki adımda ne yapacaklarını bilmiyorlarmış gibi hissettirir.

Bu bölümde körlerin benzersizliğini, kör olmanın avantajlarını, nasıl kör olunacağını ve körlükte oluşabilecek farklı engelleri tartışacağım.

Gözümüz olmadan göremeyiz. Daha uzun ve daha sağlıklı bir hayat yaşayabilmek için beynimizi eğitmeli ve çevreye uyum sağlamasına yardımcı olmalıyız.

İlk kör adamın hikayesi: Kör adam, uzun yıllar bir çiftçi olarak çalışmaya devam edebilmesi için görüşünü uyarlamak için yaratıcılığını ve çevre bilgisini kullandı.

Görme Engeli

İnsanlar olarak hepimizin görme keskinliği farklıdır. Bazılarımız renkler arasında küçük farklılıklar görebilirken, bazılarımız renk körlüğünün kontrastına güvenmek zorundadır.

Görme Engelliler, kör, görme engelli veya görme güçlüğü çeken kişilerdir. Bu grup diğer iki grup kadar yaygın olmasa da bu engeli olan kişiler için hala çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu